sobota, 13 lipca
Shadow

Domoticz – odczytywanie danych z czujników Raspberrypi

Z racji tego, że używam Domoticza przydało by się wiedzieć jakie temperatury panują przy samej RPi na której został zainstalowany. Nie mam zamiaru montować przy niej już kolejnego czujnika postanowiłem wykorzystać to co na biegu można odczytać z Maliny przy pomocy Domoticza. To co można w szybki sposób odczytać to temperatura procesora, użycie procesora jak i wykorzystanie

  • Temperatura procesora
  • HDD/boot
  • HDD
  • Użycie procesora [%]
  • Użycie procesora [MB]
  • Użycie pamięci

Na początek dodajemy czujniki do naszego systemu. Aby nasze czujniki RPi pokazały się w Domoticzu musimy dodać nowy sprzęt. W tym celu przechodzimy do Konfiguracja -> Sprzęt. W tym momencie wprowadzamy naszą nazwę np PRi po czym wybieramy typ jako Motherboard sensors na koniec klikamy „Dodaj”.

Po wykonaniu powyższej czynności w zakładce Konfiguracja -> Urządzenia pokażą się nam wszystkie czujniki z płytki Raspberry Pi. Pamiętaj, że system będzie potrzebować od kilku do kilkunastu minut ich dodanie.

W momencie gdy chcesz wyświetlić wartości danego sensora w Domoticzu klikamy zieloną strzałkę znajdującą się obok interesującego nas czujnika. Po czym on pojawi się w menu Temperatura dla temperatury procesora oraz Użytkowe dla pozostałych czujników.

5/5 - (1 ocena/y)

1 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.