Tranzystor.pl – Vortal Elektroniczny

PineBerry Pi HatDrive czyli nakłada M.2 PCIe HAT dla RPi5

Raspberry Pi 5 jest wyposażony w interfejs PCIe 2.1, który jak dotąd nie był zbyt przydatny, ponieważ jest dostępny jako niestandardowe złącze FPC. Sama fundacja pracuje nad własnymi nasadkami HAT, aby wykorzystać złącze PCIe, ale PineBerry Pi raczej ich wyprzedziło, wprowadzając na rynek nakładkę HatDrive M.2 HAT dla Raspberry Pi 5.

HatDrive RPi5HatDrive został wyposażony w gniazdo M.2 Key-M z interfejsem PCIe x1 i obsługą moduły 2230 i 2242, dzięki czemu można zainstalować dysk SSD, akcelerator AI lub inny kompatybilny moduł M.2. nakładka HAT podłącza się za pomocą 16-pinowego kabla FPC o długości 40 mm (obsługującego PCIe Gen3) oraz 40-pinowego złącza Raspberry Pi GPIO dla pamięci EEPROM I2C wymaganej przez zgodne nakładki, a także monitorowania zasilania oraz  w razie potrzeby pozwala użytkownikowi dodać kolejny nakładki. W zestawie znajdują się również kołki dystansowe jak i śruby oraz kołek dystansowy do montażu dysku M.2.

HatDrive RPi5Specyfikacje PineBerry Pi HatDrive

Sprzęcior można nabyć na stronie producenta warto nadmienić, że jest to polska firma i co najlepsze ode mnie z miasta bo z SZN

4.2/5 - (5 ocena/y)
Exit mobile version