Tranzystor.pl – Vortal Elektroniczny

Wgrywanie ESP Easy Mega do ESP8266

ESP8266 jest dość często wykorzystywany, osobiście wgrywam zazwyczaj jako oprogramowanie ESP Easy Mega. Wszystko przez fakt, że można szybko i bezboleśnie zmieniać na nim dane bez potrzeby kompilowania wszystkiego ponownie. Wspomniane zmiany możemy bezproblemowo wykonać bezpośrednio przez WiFi.Do wgrania ESP Easy Mega będziemy potrzebowali:

– samego ESP8266 lub jego permutacji

– oprogramowania dostępnego tu (wersja która mi najbardziej pasuje) lub najnowszej wersji szukaj na git

 

Po pobraniu i rozpakowaniu uruchamiamy aplikację ESP.Easy.Flasher.exe

W pierwszej linii wskazujemy port COM do którego mamy podłączone nasze ESP8266 , następnie wymieramy wersje firmware którą chcemy wgrać. Ja osobiście najczęściej korzystam z ESP_Easy_mega_XXXX_normal_wifi_ESP8266_4M.

Mamy tu możliwość ustawienia swoich danych logowania jak i wskazanie nazwy sieci WiFi 2,4GHz oraz hasła. W zakładce „UNIT”  definiujemy login oraz hasło, jeżeli tego nie zrobimy teraz będziemy mogli to zrobić później w panelu www. Następną gównie interesującą nas zakładką jest „WiFi”  tu wprowadzamy naszą sieć WiFi oraz hasło do owej sieci. Jeżeli WiFi tu nie ustawimy powinna się pojawić sieć o nazwie ESPEasy  domyślne hasło to : configesp.

Po samym WiFi możemy również ustalić ja jakim adresie IP będzie pracowało nasze ESP jednak nie zawsze się słucha tego ustawienia programator.

Jak ustawimy wszytko klikamy „Flash ESP Easy Mega”

Po około 2 minutach zostanie wszystko wgrane, możemy przejść do strony www, gdzie będziemy działać dalej.

Dalsza konfiguracja już we wpisach z projektami.

Brak oceny
Exit mobile version