Dodano w przez swistak dnia czerwiec 27 2017 353

Ogniwo idealnie nadaje się do zasilania np. rozruszników serca, telefonów, bez problemu większej wersji podoła napędzeniu samochodów elektrycznych. Krótko mówiąc oparta jest o minielektrownią jądrową.

To tak zwane rosyjskie "perpetuum mobile" jest oparte na niklu. Naukowcom ze wschodu  udał się uzyskać izotop niklu [nikiel 63] i na jego podstawie zbudowali nowe ogniwo. Oczywiście nie z samego niklu składa się ogniwo znajdują się tam też inne substancje.

Ogniwo może według zapewnień naukowców dostarczać zasilanie nieprzerwanie przez pół wieku. Co prawda sama substancja bazowa jest radioaktywna, ale jej promieniowanie jest niewielkie i nieszkodliwe dla człowieka (czy aby na pewno?). Twórcy zapewniają, że do jego całkowitego zatrzymania wystarczy cienka warstwa metalowej folii, która uniemożliwia przedostanie się promieniowania dalej i nie przenika ono nawet przez ludzką skórę.

Prace nad wykorzystaniem wcześniej wspomnianego niklu 63 jako źródła energii trwają na całym świecie, jednak Rosjanom jako pierwsi udało się pokazać działającą baterię. Wszystko odbyło się na targach technologii nuklearnych Atomexpo w Moskwie.

 Źródło: ruptly.tv

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?