Dodano w Ochrona przez swistak dnia sierpień 21 2017 94

Inteligentne domy podłączone do sieci są coraz bardziej popularne. A co za tym idzie tarze i zamki podłącza się do instalacji. Wszystkie urządzenia na owe czasy raz na jakiś czas podlegają aktualizacji oprogramowania. Po aktualizacji zamków firmy Lockstate  czekała nas  niemiła niespodzianka. Zamki RemoteLock LS6i przestały częściowo lub całkowicie działać po wadliwej aktualizacji oprogramowania. Problem okazał się szczególnie uciążliwy dla osób wynajmujących domy i mieszkania w systemie AirBnB.
RemoteLock LS6i można bowiem otworzyć za pomocą fizycznego klucza, kodu PIN lub WiFi. Jako, że zamek ten daje takie możliwości, wiele osób wynajmujących swoje nieruchomości korzysta z tego rozwiązania, by dać wynajmującym dostęp bez konieczności przekazywania im fizycznych kluczy. Wspomniane zamki pozwalają właścicielowi na wygenerowanie tymczasowego kodu dostępu, co jest niewątpliwie bardzo wygodnym rozwiązaniem, że po wygaśnięciu umowy nie ma możliwości wejść do mieszkania.

"I tutaj pojawił się poważny problem. Około 500 osób straciło możliwość otwarcia drzwi wynajmowanej nieruchomości. Co prawda firma Lockstate twierdzi, że wystarczy tylko zainstalować nowe oprogramowanie, ale niektórzy z użytkowników wspomnianego zamka informują, że musieli go zdemontować i wysłać do producenta."

Źródło: myce.com

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?