Dodano w przez swistak dnia październik 07 2017 108

Elektronika lubi nas zadziać, tym razem mowa o sprzedaży półprzewodników. Po raz pierwszy miesięczna sprzedaż układów scalonych przekroczyła kwotę 35 miliardów dolarów. Wspomniany rekord padł w sierpniu, poprzedzał go 12-miesięczny ciągły wzrost sprzedaży.

Szybki wzrost sprzedaży rozpoczął się już w drugiej połowie bieżącego roku (2017). „W ciągu zaledwie trzech miesięcy wartość sprzedaży światowego przemysłu półprzewodnikowego wzrosła o 4%, a wartość rok do roku zwiększyła się aż o 24%.” - podała SIA. W sierpniu sprzedaż wzrosła w sposób drastyczny i to wszędzie. W każdej kategorii produktów półprzewodnikowych zanotowano wzrost. W stosunkach miesięcznych jak i rocznych. Głównym kołem napędowym wzrostu jest sprzedaż układów pamięci, jednak w sierpniu wzrost jest widoczny nawet gdy wykluczy się układy pamięci ze statystyki, mówi John Neuffer, prezes SIA.

Sam przemysł półprzewodnikowy uzyskał wzrostów większy niż rekordowy w 2010 roku. Ich tempo zaskoczyło analityków, którzy prognozowali wzrost dwukrotnie mniejszy od rzeczywistego.
Źródło: www.eetimes.com

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?