Tranzystor.pl – Vortal Elektroniczny

Adapter PCIe na M.2 dla Raspberry Pi 5

Waveshare wprowadza do oferty adapter PCIe na M.2. Jest to niedrogi moduł PCIe na M.2 HAT+ dla Raspberry Pi 5 przeznaczony dla dysków SSD PCIe Gen2 i Gen3. Jest kompatybilny ze standardowymi rozmiarami dysków SSD 2230/2242 oraz jest wyposażony w wskaźnik stanu LED, układ monitorujący zasilanie, pamięć EEPROM. Nie zapomnieli tu również o miejscu dla oryginalnego wentylatora dostępnego dla Raspberrypi 5.

PCIe na M.2 HAT PlusNie jest to pierwszy adapter Raspberry Pi 5 obsługujący dyski SSD NVMe , ponieważ wcześniej opisywaliśmy HatDrive PineBerry Pi , odpowiedni dla dysków SSD 2230, 2242 i 2280 do prędkości PCIe Gen3.

Specyfikacje adaptera Waveshare PCIe na M.2:

PCIe na M.2 HAT Plus
PCIe na M.2 HAT Plus
PCIe na M.2 HAT Plus

Zawartość zestawu:

Na stronie produktu znajdują się garść pozostałych informacji na temat produktu. Jednak dla tych, którzy chcą rozpocząć pracę z tym produktem, na stronie Wiki można znaleźć przewodnik i mnóstwo instrukcji .

Adapter Waveshare PCIe na M.2 można kupić w cenie ~18 dolarów z wysyłką na Aliexpress . Wiadomo można go znaleźć w sklepie internetowym firmy , gdzie wyceniono go na 8,99 dolarów, nie wliczając kosztów wysyłki.

5/5 - (1 ocena/y)
Exit mobile version