wtorek, 18 czerwca
Shadow

Chiny osiągnęły zaplanowaną na 2020r moc elektrowni słonecznych.

Nie od dziś wiadomo, że energia pozyskiwana z węgla nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jak pisałem w sierpniu zeszłego roku o planach energetycznych państwa środka odnośne energii słonecznej. Plan zakładał do roku 2020 osiągnąć moc 105 GW energii pozyskiwanej ze słońca. W ciągu ostatnich miesięcy zwiększyły produkcję energii słonecznej o 24 GW. Dla skromnego porównania planowana w Polsce elektrownia atomowa ma osiągać moc zaledwie 1GW.

chiny plywajaca elektrownia sloneczna

Nie ma co si tu oszukiwać, Pekin potwierdził swą dominację w sektorze energii pozyskiwanej ze słońca. Jak donosi portal Futurism już zrealizowano cel 105GW energii który miał zostać osiągnięty w 2020 roku. Chiny na obecną chwilę są największym tego typu energii słonecznej na świecie i nie wydaje się, aby w najbliższym czasie się w jakimkolwiek stopniu zmieniło. Dla porównania Stany Zjednoczone wytwarzają na obecną chwilę jedynie 44,7 GW.

Chiny stopniowo odchodzą od węgla. Tamtejszy rząd już w 2016 roku ogłosił plan pięcioletni w którym zdecydował się ograniczyć maksymalną łączną moc elektrowni węglowych. Na obecną chwilę wciąż powstają nowe siłownie opalane węglem, jednak już ponad 100 projektów zostało w tym roku wstrzymanych. Już od roku 2020 moc uzyskiwana z węgla ma już nie rosnąć a przejść w stronę spadku.

futurism.com

5/5 - (1 ocena/y)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.