sobota, 13 lipca
Shadow

Energooszczędny interfejs USB-UART

FT234XD jest to nowy interfejs USB-UART opracowany został przez firmę FTDI. Został on zamykany w obudowie DFN-12 o powierzchni zaledwie 3 x 3 mm. Energooszczędny interfejs USB-UARTZapewnia asynchroniczny transfer danych z szybkością z zakresu od 300 bps do 3 Mbps. Zawiera wbudowany generator sygnału zegarowego, co ogranicza liczbę elementów zewnętrznych oraz ogranicza potrzebną powierzchnię na płytce drukowanej. Struktura wewnętrzna obejmuje też 512 bajtów pamięci buforowej na wejściu i wyjściu oraz 2048 bajtów pamięci wielokrotnego zapisu (MTP) wykorzystywanej do przechowywania deskryptorów urządzeń i konfiguracji wielofunkcyjnej, pomocniczej linii wyjściowej CBUS I/O.

FT234XD jest kompatybilny ze standardem USB 2.0 i trybami pracy UHCI/OHCI/EHCI kontrolera host. Może pracować w przemysłowym zakresie temperatur. Oprócz małych rozmiarów cechuje się też małym poborem prądu wynoszącym zaledwie 8 mA w stanie aktywnym i 70 µA w trybie suspend.

Producent dostarcza sterowniki VCP (Virtual COM Port) i D2XX Direct (USB + DLL S/W) dla systemów operacyjnych Windows XP/Vista/7/8, Windows Server 2003/XP/2008, Windows XPe, Windows CE, MAC OS-X, Linux 3.2 i wyższych oraz Android.

Źródło : informacja prasowa / ftdichip.com

Brak oceny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.