sobota, 13 lipca
Shadow

GNU Health Embedded Open Source działa na Raspberry Pi 3/4

NU Health (GH) jest to darmowy i otwarty system informacji o zdrowiu i szpitalach (HIS), który może zarządzać wewnętrznymi procesami instytucji opieki zdrowotnej, takimi jak zarządzanie finansami, elektroniczna dokumentacja medyczna (EMR) i apteki lub laboratoria (LIMS ). Jest już stosowany w różnych szpitalach, ośrodkach zdrowia i placówkach medycznych w różnych krajach, w większości krajów rozwijających się, na całym świecie.

Program normalnie byłby instalowany na serwerach x86 z systemem Linux lub FreeBSD, ale jest też wersja dla Raspberry Pi 3 i 4 oparta na openSUSE o nazwie GNU Health Embedded , i trwają prace nad przeniesieniem rozwiązania do Olimex OlinuXino SBC .

Jak rozumiem, GNU Health Embedded nie zastępuje w pełni GNU Health zainstalowanego na wydajnych serwerach zdolnych do obsługi naprawdę dużej liczby pacjentów, jednak rozwiązanie oparte na Raspberry Pi umożliwia monitorowanie w czasie rzeczywistym parametrów życiowych w warunkach szpitalnych, pobieranie informacji z laboratorium i działają jako dodatkowe rozwiązanie lub osobisty monitor zdrowia.
Wiki wyjaśnia wbudowana wersja jest szczególnie nadaje się do odległych obszarów bez Internetu, instytucje akademickie, jednostki w miejscu zamieszkania, dom opieki, i stacji laboratoryjnych.
W celu pobrania obrazu wystarczy wejść na stronę https://www.gnuhealth.org

5/5 - (1 ocena/y)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.