Site icon Tranzystor.pl – Vortal Elektroniczny

LILYGO® T-Relay czyli płytka z 8 przekaźnikami sterowana z ESP32

LilyGo T-Relay-8 jest to płyta z ESP32 WiFi / Bluetooth wyposażona w osiem przekaźników 5V dostępne są również wersje mniejsze 4 przekaźnikowe. Przekaźniki obsługują napięcie do 250V AC lub 28V DC, posiada również 16-pinowe złącze GPIO służące do dalszej rozbudowy.

Dzięki zwartej konstrukcji zawierającej wszytko na jednej PCB, jest bardziej kompaktowe rozwiązanie z porównaniem do zwykłej konfiguracji dwupłytowej z płytą ESP32 i oddzielnym 8-przekaźnikowym modułem który znany jest między innymi z Arduino, tak jak i zewnętrzne wersja i ta posiada zintegruje transoptory w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Specyfikacje LilyGo T-Relay-8:

Z informacji jakie można znaleźć na GitHub  płytkę można zaprogramować za pomocą Arduino IDE lub PlatformIO, a LilyGo udostępnia instrukcje i próbki kodu do sterowania przekaźnikami za pośrednictwem platformy Blynk IoT lub serwera WWW. Znając życie bez problemu wgramy tam i EasyESP . Zwrócić należy uwagę na  T-Relay-8 nie ma wbudowanego układu USB-to-TTL, a zamiast tego użytkownik musi podłączyć klucz sprzętowy T-U2T oparty na układzie CH9102, w innym wypadku nie da się zaprogramować modułu ESP32.

Płytkę LilyGo T-Relay-8 ESP32 można kupić 140 zł z vat wraz z wysyłką lub 170zł z vat i tu w komplecie jest klucza T-U2T. Jeśli możesz zrobić z płytą ESP32 z zaledwie 4 przekaźnikami też jest dostępna.

5/5 - (1 ocena/y)
Exit mobile version