sobota, 13 lipca
Shadow

MIPS Creator CI120 kolejny konkurent dla Raspberry Pi

Firma Imagination Technologies już w sierpniu informowała, że pracuje nad stworzeniem jedno płytkowego komputera developerskiego o nazwie MIPS Creator CI120. Jest planowany jako rywal dla popularnego obecnie Raspberry Pi. Dostarczyć ma tanią niezawodną platformę dla użytkowników tworzących swoje aplikacje w oparciu o systemy operacyjne z serii Linux i Android.

Prawie cztery miesiące po ogłoszeniu rozpoczęcia pracy nad projektem producent ogłosił, że zaczyna właśnie przyjmować zamówienia na swój produkt, a pierwsze wysyłki mają się zacząć od stycznia 2015. Przy cenie 50 funtów (65$), nowa płytka jest niemal dwukrotnie droższa od swojego rywala rynkowego Raspberry Pi, jednak dzięki dodatkowemu wyposażeniu płytki produkt znajdzie swoje miejsce na rynku.

Sercem nowego mini PC jest dwurdzeniowy procesor o architekturze MIPS32 firmy Xburst taktowany z częstotliwością 1,2 GHz z procesorem graficznym PowerVR SGX540. Wyposażenie obejmuje również 1 GB pamięci operacyjnej DDR3, 8GB pamięci NOR Flash, slot kart pamięci SD, 2 porty USB (w tym jeden OTG) oraz dostęp do 23 pinów GPIO.

Kierowany przede wszystkim do segmentu urządzeń Internet od Thinks produkt o wymiarach 90x95mm, posiada również wyjście HDMI z rozdzielczością obrazu 1080p i 30 FPS. Łączność płytki z urządzeniami zewnętrznymi możliwa jest poprzez 100Mbit/s Ethernet, high-speed Wi-Fi (IEEE802.11b, g i n) i Bluetooth 4.0 (dla kontrastu BeagleBone Black czy Raspberry Pi B+, mają standardowo wbudowane tylko złącze Ethernet).

Źródło: newelectronics

Brak oceny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.