Site icon Tranzystor.pl – Vortal Elektroniczny

Nicla Sense ME — Arduino PRO z czujnikami ruchu i otoczenia firmy Bosch SensorTech

Arduino idzie za ciosem i rozszerza rodzinę płytek Arduino PRO do zastosowań przemysłowych. Po ogłoszeniu płyty Portenta H7 Lite na początku tego miesiąca, firma wprowadziła teraz Arduino Nicla Sense ME zaprojektowany we współpracy z Bosch Sensortec.

Płyta Nicla Sense ME (Motion & Environment) jest wyposażona w szereg czujników Bosch Sensortec, w szczególności inteligentny czujnik ruchu 9DoF i czujnik środowiskowy 4DoF z możliwościami sztucznej inteligencji i jest przeznaczony do przemysłowych zastosowań IoT w projektach badawczych, szybkim prototypowaniu lub produktach komercyjnych.

Specyfikacja Arduino Nicla Sense ME:

Arduino przewiduje wiele zastosowań dla płytki, w tym  stabilizację robotów i łazików oraz egzoszkieletów, z których wszystkie mogą skorzystać z możliwości wykrywania ruchu przez Nicla Sense ME. Inne zastosowania obejmują monitorowanie towarów łatwo psujących się, niebezpiecznych gazów (np. H2S, CO, etanol…), trzęsień ziemi, wykrywanie upadku i inne. Nicla Sense ME może również znaleźć się w produktach automatyki domowej, zestawach słuchawkowych do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, trackerach fitness itp.

Płytka jest programowalna za pomocą Arduino IDE z kodem działającym na mikrokontrolerze Nordic Semi Cortex-M4, ale w rzeczywistości na płycie znajdują się dwa inne mikrokontrolery, MCU SAMD11 Cortex-M0+ działający jako mostek USB na TTL oraz „Utrwalacz Rdzeń 2” w czujniku Bosch SensorTec BHI260AP AI. Wszystko, czego potrzebujesz do rozpoczęcia pracy, znajdziesz w witrynie z dokumentacją .

Arduino Nicla Sense ME jest już dostępny w cenie 59 EUR zobacz.

5/5 - (2 ocena/y)
Exit mobile version