Tranzystor.pl – Vortal Elektroniczny

Pico Dev M3 z Ahmsville Labs zamienia Raspberry Pi RP2040 w pokrętło z funkcją enkodera

Firma Ahmsville Labs z siedzibą w Nigerii wypuściła interesującą płytkę rozwojową, która łączy dwurdzeniowy mikrokontroler Raspberry Pi RP2040 z magnetycznym enkoderem obrotowym o wysokiej rozdzielczości. Wszystko umieszczone w schludnej obudowie 3d w kształcie pokrętła.

PICO DEV M3 01

„Pico Dev M3 to płytka rozwojowa oparta na chipie mikrokontrolera RP2040 Raspberry Pi” — wyjaśnia firma na temat swojego projektu. „Płytka jest również magnetycznym enkoderem obrotowym o wysokiej rozdzielczości w połączeniu z kilkoma częściami wydrukowanymi w 3D, co sprawia, że ​​jest to idealna płytka do zastosowań i projektów, które mogą skorzystać z posiadania enkodera obrotowego — dobrym przykładem jest tworzenie makropadów i innych podobnych kontrolerów drugorzędnych”.

PICO DEV M3 09

 

Okrągła płytka PCB jako serce posiada RP2040, dwurdzeniowego Arm Cortex-M0+ taktowanego zegarem 133 MHz i 264 kB wbudowanej statycznej pamięci RAM (SRAM). Do tego Ahmsville Labs dodało 2 MB zewnętrznej pamięci flash QSPI, jednocześnie udostępniając 19 pinów wejścia/wyjścia ogólnego przeznaczenia (GPIO), w tym 16 kanałów modulacji szerokości impulsu (PWM), dwa wejścia analogowe, dwa UART, dwa I2C i dwie magistrale SPI .

PICO DEV M3 wyprowadzenia

Wbudowany enkoder obrotowy oferuje podstawową 36-stopniową rozdzielczość, którą można rozszerzyć do 36 000 kroków na obrót. Po obwodzie PCB zostały umieszczone adresowane diody LED, 18 sztuk zadowoli raczej każdego. Pozostałe miejsce na PCB zajmuje złącze USB typu C (do przesyłania danych i zasilania).

Specyfikacja Pico Dev M3

PICO-DEV-M3 animacja budowy

Ahmsville Labs sprzedaje Pico Dev M3 na Tindie za 21,20 USD za samą płytkę lub 41,50 USD z dodanym osprzętem do enkodera obrotowego. Firma zobowiązała się do opublikowania przykładowego kodu źródłowego i plików wydruku 3D obudowy enkodera w repozytorium GitHub projektu

5/5 - (1 ocena/y)
Exit mobile version