Tranzystor.pl – Vortal Elektroniczny

PoE HAT+ dla Raspberry Pi 5 wraz z systemem chłodzenia

Waveshare PoE HAT(F) jest zgodny ze standardem 802.3af/at Power-over-Ethernet (PoE) HAT+ o mocy maksymalnej 24W. Został zaprojektowany specjalnie dla Raspberry Pi 5, tak aby schłodzić jednocześnie SBC za pomocą wbudowanego wentylatora oraz radiatora zainstalowanego bezpośrednio na płytce.
PoE HAT+ raspberrypiChińska firma wyprzedza RaspberryPi, pracuje nad wypuszczeniem własnego 25-watowego „PoE+ HAT(+) dla Raspberry Pi 5” w kształcie litery L. Istniejąca już oficjalna nakładka Raspberry Pi PoE+ HAT zapewnia moc 25,5 W, która wystarczyłaby do zasilania Pi 5, ale ponieważ nagłówek PoE został przeniesiony w inne miejsce, nie jest już kompatybilny, dlatego potrzebne są nowe rozwiązania, takie jak Waveshare PoE HAT (F)

Specyfikacja:

Wejście zasilania PoE 37V ~ 57V DC
Moc wyjściowa GPIO header: 5V 4.5A (MAX)
2P header: 12V 2A (MAX)
Wymiary 56.5 × 70.0mm
Standard sieciowy IEEE 802.3af/at PoE

PoE HAT+ raspberrypi

Sam montaż jest banalny, w pierwszej kolejności zainstaluj podkładki termiczne na wierzchu układu Broadcom BCM2712 SoC i układu pamięci, następnie umieść na górze radiator zabezpieczony sprężynowymi kołkami, a na koniec zainstaluj nakładkę HAT+ Więcej szczegółów technicznych można znaleźć na wiki .

PoE HAT+ raspberrypi montaż

Waveshare PoE Hat(F) jest obecnie sprzedawany na stronie producenta  za 21,99 USD plus wysyłka oraz na Aliexpress za 33.53 USD z wysyłką.

5/5 - (1 ocena/y)
Exit mobile version