Site icon Tranzystor.pl – Vortal Elektroniczny

Połączenie wtykowe o wydajności 125A do PCB

Dzięki możliwości przenoszenia prądu o natężeniu 125A oraz możliwości przyłączenia przewodów do 35 mm², seria złącz PC35 produkowana przez Phoenix Contact jest jednym z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku.

Złącze jest bardzo wygodne w obsłudze, dzięki małym siłom wymaganym do podłączania czy rozłączania wtyku do gniazda, nawet w aplikacjach wysokoprądowych. Przyłącze przewodu zrealizowane jest na zasadzie sprawdzonej klatki windowej. Dostępne wtyki od 2 do 6 biegunów posiadają blokadę (kołnierze śrubowe) zabezpieczającą przed przypadkowym wypięciem z gniazda. Kołnierz śrubowy można dodatkowo wykorzystać jako mocowanie gniazda w obudowie urządzenia.

W rastrze 15 mm złącza zapewniają zgodność z certyfikatem UL1059 przy pracy pod napięciem do 600V (1000V zgodnie z normą IEC). Używając wersji odwróconej gniazda można zrealizować wyjście mocy zabezpieczone przed bezpośrednim dotykiem. Możliwe są także kombinacje połączeń między kablami lub między odrębnymi PCB. Złącza w wersji 4-biegunowej posiadają także możliwość przeniesienia potencjału ekranu.
Źródło: www.phoenixcontact.com

Brak oceny
Exit mobile version