Site icon Tranzystor.pl – Vortal Elektroniczny

Volvo dostarczy sześć elektrycznych autobusów dla Drammen w Norwegii

Volvo otrzymało zamówienie na sześć autobusów 7900 Electric w są to pełni elektryczne pojazdy. Zamówienie napłynęłood  bezpośrednio przedsiębiorstwa transportu publicznego Brakar w norweskim Drammen.

Co dla nas najważniejsze wspomniane autobusy zostaną wyprodukowane wrocławska oddziale Volvo.

Volvo 7900 Electric to najbardziej zaawansowane technologicznie obecnie autobusy miejskie, zostały zaprojektowane przez polskich inżynierów pracujących w siedzibie Volvo we Wrocławiu. Opracowują oni pełen wachlarz  rozwiązań dla autobusów elektrycznych, autobusów elektryczno-hybrydowych jak i hybrydowych.

Stacje ładowania zostaną dostarczone przez Siemensa. Zostaną one zlokalizowane na przystankach końcowych, stacje oparte się o uniwersalny interfejs OppCharge, co oznacza, że mogą z nich korzystać również autobusy elektryczne innych marek.

Pojazdy Volvo będą napędzane energią odnawialną, zużycie energii w modelu 7900 Electric jest o około 80 procent niższe niż odpowiednik zasilany ropą (silnik wysokoprężny diesela).

W pełni elektryczne autobusy dostarczane przez Volvo zostały już zamówione przez takie miasta na świecie jak Trondheim (Norwegia), Malmö (Szwecja), Differdange (Luksemburg), Harrogate (Wielka Brytania) ioraz jedno miasto z naszego rodzimego podwórka Inowrocław. Firma sprzedała łącznie ponad 4 tys. zelektryfikowanych autobusów na całym świecie.

Źródło: volvobuses.pl

5/5 - (1 ocena/y)
Exit mobile version