Tranzystor.pl – Vortal Elektroniczny

Wyświetlacz do Arduino GIGA R1 WiFi

Arduino GIGA Display Shield to ekran dotykowy RGB o przekątnej 3,97 cala, przeznaczony do wprowadzonej kilka miesięcy temu płytki Arduino GIGA R1 WiFi z dwurdzeniowym mikrokontrolerem STM32H7 Cortex-M7/M4 i modułem Murata 1DX do łączności WiFi 4 i Bluetooth 5.1.

Nakładka po za ekranem dotykowym o rozdzielczości 800 × 480, oferuje inne funkcje, takie jak mikrofon cyfrowy MP34DT06JTR, sześcioosiowy moduł IMU Bosch BMI270, 20-pinowe złącze kamery Arducam oraz diodę LED RGB.

Arduino GIGA Display Shield
Specyfikacja Arduino GIGA Display Shield (ASX00039):

Nowy Shield można zamontować do płytki WiFi GIGA R1 bez żadnych przewodów, korzystając z otworów przelotowych w dolnej części płytki Arduino, jak pokazano na krótkim filmie zamieszczonym poniżej.

YouTube video player

Umożliwia tworzenie interfejsów HMI, urządzeń przenośnych lub pulpitów nawigacyjnych, którymi można sterować jak smartfonem za pomocą bibliotek graficznych, takich jak LVGL, GFX i ArduinoGraphics. Mikrokontroler STM32H7 jest wyposażony w graficzny akcelerator sprzętowy Chrom-ART, który pomaga programistom tworzyć interfejsy użytkownika z płynnymi animacjami. Więcej szczegółów na temat wyświetlacza i kilka wskazówek ułatwiających rozpoczęcie pracy można znaleźć w dokumentacji .

Arduino GIGA Display Shield jest sprzedawany w sklepie Arduino za 60 euro lub 63,30 dolarów . Jeśli nie masz jeszcze karty Arduino GIGA R1 WiFi, musisz ją kupić za 68,70 euro lub 72,82 dolarów, więc kompletny zestaw będzie kosztować blisko 140 dolarów.

5/5 - (2 ocena/y)
Exit mobile version