sobota, 13 lipca
Shadow

Power bank Green Cell 20000mAh bubel ?

Ostatnio wpadł mi w łapska power bank od Green Cell a dokładnie PowerPlay20 (PBGC03). Nie byłbym sobą, gdybym nie wykorzystał tej okazji do przetestowania tego co na papierze, względem tego co mamy w rzeczywistości.
Co by nie było, nie jest to żaden wpis sponsorowany itp. wpadł w łapska, to się popastwimy nad nim. Dobra przejdźmy do dzieła

Skład zestawu:

Co otrzymujemy wraz z gościem katuszy w dniu dzisiejszym. Oczywiście poza power bankiem mamy w komplecie schludne opakowanie, które można zobaczyć poniżej oraz kabel USB typu C. Co by nie było, są też naklejki jak i broszurka z bełkotem marketingowym. Jednak w tym bełkocie jest jedna informacja do której wrócimy później.

Na ten moment nie jest źle, opakowanie jest schludne i dobrze wykonane. Jednak na by nie patrzeć nie to nas interesuje, a jak mają się parametry ze specyfikacji do rzeczywistości.

Specyfikacja Greencall power play 20

Specyfikacja i poniższe parametry zaczerpnąłem bezpośrednio ze strony sprzedawcy / importera.

Pojemność znamionowa 20000 mAh / 77Wh (do tego wrócimy pod koniec)
Moc maksymalna 18W
Rodzaj zastosowanych ogniw Li-Polymer
Wejście USB: 5-9V/2A (Max 18W)
Wyjście 2 x USB A oraz 1 x USB C  5V/3A, 9V/2A, 12V/1,5A
Technologia szybkiego ładowania Green Cell Ultra Charge
Kompatybilne technologię szybkiego ładowania Quick Charge 3.0, Samsung AFC, Huawei FCP, Apple 2.4A, Mediatek Pump Express 1.1/2.0, USB DCP
Pass-Through Tak
Zabezpieczenie przed przegrzaniem Tak
Zabezpieczenie przed głębokim rozładowaniem Tak
Zabezpieczenie przed przeładowaniem Tak
Wymiary 140×72.8×24.6mm

I zdjęcie specyfikacji z samego power banka
Greencall power play20 specyfikacja

Test pojemności PowerPlay20

Tu już od dłuższego czasu do katowania akumulatorów jak i power banków używam sztucznego obciążenia które już opisywałem. Na dzień dobry miałem ochotę testować go pod maksymalnym dostępnym prądem, jednak tu pojawił się problem. Przy każdym z dostępnych napięć 5V, 9V, czy to 12V po ustawieniu maksimum niestety przetwornica odmawiała współpracy i musiałem schodzić z obciążeniem. Tak uśredniając musiałem chodzić o 200mA, aby dał się przeprowadzić test do wyzerowania akumulatora.

Napięcie pracy Prąd wyjściowy Wh
5V 13047mAh 60,9Wh
9V 7256mAh 63,8Wh
12V 5279mAh 62,8Wh

I jak by nie patrzeć jak to bywa z każdym producentem / dystrybutorem itp. opisana pojemność to jedynie ta akumulatora. Jednak to zdziwił mnie fakt, że bełkocie marketingowym jak to pisałem powyżej, znalazłem o taki zapis „Rated Output : 13860mAh (5V) 69,3Wh (η =90%) ten sam zapis znajduje się drobnym drukiem na pudełku. Niewiele odbiega informacja podana przez producenta od stanu, jaki ja uzyskałem w swoich wynikach. Żeby nie było, używałem kabla dołączonego przez GC.

Zastanawia mnie fakt, czemu tego na stronie nie opisują ? Wiadomo nie wygląda to już tak ładnie jak 20 000mAh. Jednak plus za to, że chodziarz w papierach i na pudełku taka informacja się pojawiła. Wiadomo, że nie oczekiwałem tu wydajności na poziomie tego, co opisane na pudełku jednak jest to jeden z tych nielicznych, który by wciskają nam kit, że tyle to jest na wyjściu. Nie zmienia to faktu, iż muszę to napisać słowo „bubel” nie pasuje mi na ten moment do tego powerbanka. I tu pytanie czy za pół roku katuszy będzie to samo?

5/5 - (5 ocena/y)

19 Comments

 • Robert

  Dziwię się… Używam tego powerbank od ponad roku, głównie wyjazdy pod namiot i inne gdzie jest ograniczona dostępność prądu… Nie narzekam… Ale może to był stary wypust a nie to co teraz się sprzedaje…

  • KuFeL78

   Mam od roku wyższy model czyli PowerPlay Ultra. Kilka tygodni temu przestały stykać wszystkie gniazda. Odesłałem w ramach gwarancji, dostałem komunikat, że brak możliwości naprawy i dostałem nowy egzemplarz. Użyłem dwa, może trzy razy. Padły całkowicie trzy z czterech gniazd oraz podświetlenie informujące o statusie naładowania. Czeka mnie kolejna reklamacja.

   Trochę szkoda, bo czego innego człowiek oczekuje, kiedy wydaje kilkaset złotych. Dobrze, że chociaż obsługa gwarancyjna póki co dobrze działa.

 • Roland Ekst

  A Ty kolego to jesteś nowy w świecie powerbanków? Ile razy o tych pojemnościach już pisano a Ty ciągle zaskoczony…

 • Daniel

  Używam go już ponad 2 lata, jak narazie nie miałem sytuacji by zabrakło mi prądu. A jak gdzieś jadę to, zabieram dużo sprzętu i doładowuje cały czas. Więc spokój ie wystarczy od rana do wieczora. A do tego może posłużyć jako hub do ładowania.

 • Jacek

  Kupiłem ten power bank 1,5 roku temu. Dość intensywnie używany, cykl ładowanie/rozładowanie 2-3 razy w tygodniu. Ogniwa wewnątrz spuchły bardzo szybko. Ich wydajność też znacząco się zmniejszyła. Mam dla porównania power bank od konkurencji który przy takim samym poziomie użytkowania zachował pojemność ale przede wszystkim nie spuchły ogniwa jak w Green Cell który odkształcił się mocno i jest już w zasadzie złomem. Nie polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.