Raspberry Pi Pico 2, druga generacja mikrokontrolera, zbudowanego na RP2350 z nowym, wydajnym, bezpiecznym mikrokontrolrem zaprojektowanym w Raspberry Pi. (więcej…)
Raspberry Breadstick to płytka rozwojowa w kształcie "linijki". Według twórcy została zaprojektowana z myślą o prostocie użytkowania. W przeciwieństwie do innych płytek rozwojowych, Breadstick jest zbudowany tak, aby pasowała bezpośrednio do płytki prototypowej i współpracowała z innymi komponentami elektronicznymi w projekcie bez konieczności stosowania długich przewodów połączeniowych. (więcej…)
Sklep Pimoroni, ogłosił wprowadzenie na rynek Badger 2040 W, programowalnej plakietki ePaperu z łącznością Wi-Fi całość zasilana Raspberry Pi Pico W zamontowane z tyłu plakietki. (więcej…)
Banana Pi BPI-Pico-RP2040 jak by nie patrzeć to w zasadzie klon oryginalnego RaspberryPi Pico. Jednak z dodatkiem diody RGB jak i 4-pinowym złączem I2C, i kolejna ze zmian to zastąpienie port micro USB złączem USB typu C. (więcej…)
Firma Ahmsville Labs z siedzibą w Nigerii wypuściła interesującą płytkę rozwojową, która łączy dwurdzeniowy mikrokontroler Raspberry Pi RP2040 z magnetycznym enkoderem obrotowym o wysokiej rozdzielczości. Wszystko umieszczone w schludnej obudowie 3d w kształcie pokrętła. (więcej…)
Challenger RP2040 LoRa to mikrokontroler w formacie Adafruit Feather zgodny z Arduino/Circuitpython/Micropython, oparty na układzie Raspberry Pico. (więcej…)
Widzieliśmy już, kilka wersjii Raspberry Pi RP2040 z łącznością Wi-Fi. Jednak płytka WiFi Challenger RP2040 firmy Invector Labs ma więcej sensu niż wcześniejsi konkurenci. (więcej…)
Mikrokontroler Raspberry Pi RP2040 nie jest nowy, został wprowadzony z płytą Raspberry Pi Pico w styczniu ubiegłego roku. Ale do tej pory trzeba było nabywać głównie z Fundacji Raspberry Pi ze względu na ograniczone zapasy. (więcej…)