Prosty a można by już powiedzieć najprostszy wskaźnik poziomu cieczy. Tym razem układ był potrzebny dla znajomego który buduje obecnie kampera. (więcej…)
Czujniki temperatury jak i ciśnienia już opisywałem między innymi BMP180. Tym razem wpadł mi w łapki czujnik AHT10 dzięki któremu poznamy temperaturę oraz wilgotność w otoczeniu. (więcej…)
Tuya i urządzenia z nią zgodne jest obecna od dawna. Jednak z lenistwa nie chcę mieć tony aplikacji niemal do tego samego. Tu z pomocą przychodzi nam wtyczka do udostępniona na git przez Xenomes wtyczka do Domoticza. (więcej…)
Shellinabox jest to to internetowy emulator terminala stworzony przez Markusa Gutschke . Posiada wbudowany serwer sieciowy, który działa jako internetowy klient SSH oczywiście nie jest to na domyślnym porcie 22. Dzięki temu możemy na systemach z rodziny Linuxa za pomocą dowolnej przeglądarki obsługującej AJAX/JavaScript i CSS bez potrzeba jakichkolwiek dodatkowych wtyczek przeglądarki. (więcej…)
Niedawno opisywałem już, bezdotykowy pomiar temperatury czujnikiem IR MLX90614 z wysyłką danych do Domoticza. Tym razem dołożymy do kompletu wyświetlacz LCD 2x16 z kontrolerem PTC8574AT który umożliwia nam komunikacje po I2C. (więcej…)
Kolejny z projektów którego powstanie zapoczątkowało życie, tym razem po postu choroba syna. Termometr IR który mieliśmy w domu pojechał w Bieszczady i coś trzeba było ogarnąć. Z racji faktu, że części mam w domu całkiem sporo to nie był to problem. (więcej…)
ESP8266 jest dość często wykorzystywany, osobiście wgrywam zazwyczaj jako oprogramowanie ESP Easy Mega. Wszystko przez fakt, że można szybko i bezboleśnie zmieniać na nim dane bez potrzeby kompilowania wszystkiego ponownie. Wspomniane zmiany możemy bezproblemowo wykonać bezpośrednio przez WiFi. (więcej…)
Tym razem zaprezentuję wam sztuczne obciążenie lub jak kto woli aktywne obciążenie z regulowanym prądem. Przydatne przy wszelakich testach czy to hobbystycznych czy już bardziej zawodowych. Część stwierdzi zapewne, że kolejny zbędny grat, jednak część z was jak i ja osobiście bardzo je doceniam w różnych sytuacjach.
Obciążenie aktywne – a do czego mi to potrzebne ?
Otóż wcześniej czy później spotkamy się z sytuacją gdzie tak dla przykładu pojawi się nam problem z zasilaczem. Który to niby działa przy pomiarze napięcia bez obciążenia jest ok, ale po podpięciu pod niego jakiegokolwiek urządzenia zaczynają się dziać cuda. Czy do sprawdzenia wydajności oraz stabilności naszego zasilacza laboratoryjnego, czy taj jak w moim przypadku do pomiaru pojemności pakietów akumulatorów robionych z ...
Moduł GSM wraz z układem SIM900A, który różni się od popularnego SIM900 tym, że został przygotowany z myślą o rynku azjatyckim i na dzień dobry jest przystosowany to tamtejszych sieciGSM. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby działały w naszych sieciach komórkowych. (więcej…)
Zgrzewarki akumulatorów przydają się nie jednemu, w tym i mi. Z racji tego, że dostaję sporo akumulatorów z laptopów których elektronika poszła w eter (zaprzyjaźniony sklep komputerowy) (więcej…)