piątek, 24 maja
Shadow

Płytki prototypowe prosty sposób zamawiania

Płytki prototypowe wykonywał raczej każdy z was. Jednak nie zawsze mamy w warunkach domowych wykonamy prawidłowo płytki wielowarstwowe. Osobiście na początki zawsze szukam firm na lokalnym rynku, jednak jak to często bywa w Polsce firmy produkujące płytki nie chcą wykonywać płytek w mniejszych ilościach. Często potrzebuję płytki wielowarstwowe w ilościach 5-10 sztuk i tu na lokalnym rynku pojawiał się problem. Nie jedna firma dawała takie stawki, że wyrzeźbienie tego ręcznie było by taniutkie. Nie oszukujmy się jeżeli na miejscu nie znalazłem to poszedłem w świat. Firma z którą się związałem na ten moment od paru lat to PCBWay. Zaraz ktoś się doklei, że to przecie Azja itp. jednak firma posiada duże doświadczenie w produkcji PCB jak i montażu urządzeń kompletnego urządzeń. Bez problemu można tam zlecić produkcję płytek drukowa od jednowarstwowych do aż czternasto warstwowych bez problemu zamówisz tam również płytki na innych tworzywach w tym elastycznych (flex) jak i aluminiowych podłożach często zamawiam pod ledy. Dostępne są także specjalne płytki drukowane o kontrolowanej impedancji ścieżek, dla systemów pracujących z wysokimi częstotliwościami.

Sam proces zamawiania jest banalnie prosty zaczynamy oczywiście od naszego projektu, a następnie wystarczy wejść na stronę PCBWay wchodząc z linka dostaniesz 10$ na swoje do wykorzystania na zamówienie.

pcbway zamówienia pub

 

I na tym etapie określamy wymiary naszej płytki, ilości warstw jak i materiał na których chcemy mieć wykonaną naszą płytkę. Ja jak to u mnie bywa zawsze wybieram bez znaczenia jaki materiał, aby była niebieski 😉  No jak by nie patrzeć to maj ulubiony kolor. Po wgraniu i zatwierdzeniu przez nas pliku, technik z PCBWay dokona weryfikacji tego co wgraliśmy względem tego co zaznaczyliśmy.

Powyżej przykład jednego z kilku projektów które zostały wgrane,  ten który widzicie niebawem pojawi się na łamach Tranzystor.pl Led Cube 8x8x8. Po tym etapie możemy opłacić swoje zamówienie, jak i wybrać sposób dostawy. Osobiście preferuje transport DHL ze względu na czas w jakim płytki do mnie docierają.

pcbway platnosc

Zwróć tu uwagę na 2 typy wysyłek, mowa tu o płatności VAT który możemy zapłacić bezpośrednio w PCBway lub podczas odprawy celnej. Ja osobiście preferuje płatność na cle, bo nie raz prześlizgnęła się bez płatności pioruńskiego vatu. Jednak tu może również pojawić się opłata za odprawę, więc kij ma 2 końce niestety.

Po za samymi PCB zamawiam u nich szablony do nakładania pasty lutowniczej. Wiadomo przy paru płytkach szkoda kasy, jednak w momencie gdy jadą większe partie ma to już sens i zastosowanie.

Na koniec podrzucam wam film z fabryki. Możecie tu zobaczyć cały proces produkcji na masową skalę od samego początku.

Nie zapomnij o wyhodowaniu cebulki i zgarnij rabat na zamówienie w PCBWay

5/5 - (4 ocena/y)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.