sobota, 20 lipca
Shadow

Po co wklejamy śruby

Temat może nie elektroniczny, a jednak i tu się pojawia. Mianowicie po co wklejamy śruby (z przymrużeniem oka) ? Zasadniczo śruby wklejamy bo zapobiega to samoodkręcaniu się części poddawanym drganiom, takim jak śruby mocujące pomp, skrzyń biegów itp. Jednak tak jak w moim przypadku wkleiłem śruby mocujące wsporniki trzymające oparcie w moim krześle. Tak jak zapewne część z was znająca markę Loctite kleje robią dobre i tu nie ma co polemizować. Śruby zostały wklejone na klej LOCTITE 243, jednak dziś nadszedł dzień, że musiałem je rozkręcić. No i w tym momencie narobiłem sobie roboty na dłuższą chwilę.

Co się okazało klej okazał się znacznie mocniejszy, niż materiał z którego wykonano śruby do krzesła. Cały gwint pozostał na swoim miejscu, jednanie łeb śruby się upie…. Miał bym tu pretensje jak bym używał tu jakiś elektro narzędzi jednak jedynie co poszło w ruch to imbusy od WERA (numer katalogowy dal chętnych 05021406001 ) i mogę je polecić. Co się tu od… możecie zobaczyć poniżej.

chinska śruba

Skończyło się na rozwierceniu, oraz użyciu wykętaków które miały problemy z wykręceniem gdyż materiał z której wykonano śrubę okazał się tragiczny.

Co do samych wykrętaków które tu pomogły możecie je znaleźć tu tu, mimo tego, że też made in CHRL dają radę.

 

5/5 - (2 ocena/y)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.