środa, 17 lipca
Shadow

20-watowe przetwornice DC-DC Buck/Boost do zasilania diod LED

Standardowe sterowniki diod LED pracujące w typowej topologii Buck wymagają wyższego napięcia wejściowego od wyjściowego, co nie raz rodzi problemy w przypadku zasilania diod LED dużej mocy 20-watowe przetwornice DC-DCze źródeł zasilania niskonapięciowych. Problem ten został rozwiązany przez nowe przetwornice Buck/Boost serii RBD-12 opracowane przez firmę Recom, umożliwiające dostarczenie do wyjścia napięcia do 40V ze źródła 8V.

Upraszczają one konstrukcję układów zasilania stoswoanych przy diodach LED, zwłaszcza tych zawierających pojedynczy sterownik i długi łańcuch diod LED. Są produkowane w wersjach o mocy znamionowej od 3 do 20 W. Akceptują napięcia wejściowe z zakresu od 8 do 36 V i generują w zależności do wersji maksymalny prąd wyjściowy 350 lub 500 mA. Napięcie wyjściowe może być wyższe lub niższe od napięcia wejściowego (dwukrotnie w przypadku wersji 500 mA i trzykrotnie w przypadku modeli 350 mA) i mieści się w całkowitym zakresie od 2 do 40 V.

Sterowniki RBD-12 dają możliwość analogowej lub cyfrowej (PWM) regulacji natężenia prądu wyjściowego. Ich wymiary wynoszą zaledwie 32,6 x 16,6 x 11,1 mm. Produkowane są wersje przystosowane do montażu na płytkach drukowanych oraz z wyprowadzonymi kablami.
Źródło: recom / materiały prasowe

Brak oceny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.