środa, 17 lipca
Shadow

4-kanałowy liniowy regulator prądowy

Regulator prądowy A6263 firmy Allegromicro został zaprojektowany do zasilania diod LED o dużej jasności. a6263 Głównym zastosowaniem są instalacje samochodowe, posiadają wbudowane 4 wyjścia o wydajności prądowej do 100 mA.

Dopuszczalny zakres napięć wejściowych to od 6V do 50V. Taki wachlarz napięć ma na celu zabezpieczenie układu przed krótkotrwałymi spadkami napięcia i przepięciami typowymi dla instalacji samochodowych. Dzięki temu zastosowaniu bezpieczne, są diody oraz eliminuje to tak zwane przygasaniu diod przy zbyt niskim zasilaniu . Ustalanie prądu wyjściowego odbywa się za pomocą pojedynczego rezystora. Prądy wszystkich wyjść są wzajemnie dopasowane nie więc konieczności stosowania rezystorów równoważących.

Diagram blokowy A6293

Układ umożliwia nam łączenie równoległego wyjść w układach uzyskując dzięki temu wyższą wydajność prądową. Układ posiada wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz zwarciem jak i rozwarciem jednego lub większej liczby wyjść. Pracuje w przedziale temperatur od -40°C do +125°C. Uzyskał kwalifikację AEC-Q100.

Typowa aplikacja A6293
Typowa aplikacja A6293

Źródło : allegromicro.com

Brak oceny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.