środa, 17 lipca
Shadow

Dron do neutralizowania min

Jakiś czas temu natrafiłem na portalu Kickstarter na ciekawe znalezisko, mowa tu o Mine Kafon Drone.Którutko mówiąc jest to neutralizator min oparty o coraz popularniejsze drony. Autorem owej konstrukcji jest Massoud Hassani pochodzący z Afganistanu jednak obecnie mieszkający w Holandii

Dron do neutralizowania min

Wpadł na bardzo ciekawy pomysł, mianowicie stworzyć drona, który będzie odnajdywał podziemne miny po czym będzie je niszczyć. Massoud przekonuje że jego neutralizator min będzie wstanie usunąć wszystkie miny na świecie, w ciągu zaledwie 10 lat, ale czy na pewno ?
Jak działa neutralizator min ?
W pierwszej kolejności dron mapuje teren z wykorzystaniem odpowiednich czujników, tworząc w ten sposób trójwymiarową mapę najniebezpieczniejszych miejsc.
W następnym etapie urządzenie skrupulatnie przeszukuje teren, za pomocą detektora min (osobiście wygląda mi na wykrywacz metali). Każdy wykryty podejrzany element zostaje zapamiętany i oznaczony na mapie wcześniej stworzonej.
Ostatnią fazą jest dostarczenie na wcześniej oznaczone miejsca małych ładunków wraz z zapalnikiem, które mają za zadanie zniszczyć podejrzany ładunek.

Brak oceny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.