Według najnowszych badań analityków z DisplaySearch oświetlenie typu OLED zacznie prawdziwą wojnę z konkurencją w roku 2011. Ma to być jedna z najszybciej rozwijanych i najmocniej wspieranych, nowych technologii na rynku.
Analitycy przewidują, że właśnie za dwa lata najwięksi gracze rynku OLED (Philips, GE, Konica Minolta, OSRAM) zaczną masową produkcję. Póki co widzimy już odtwarzacze multimedialne, komórki i inne, małe gadżety z paneli OLED. Pojawiają się już też pierwsze lampki i inne formy oświetlenia bazujące na OLEDach. Przypuszczenia mówią o zyskach w okolicy 6 miliardów do roku 2018. I to TYLKO z rynku oświetlenia OLED.
O taką sumę warto walczyć.
Inne ciekawe możliwości tkwiące w panelach OLED to:
– przeźroczystość – możliwe jest stworzenie półprzezroczystych ekranów,
– giętkość- niewielkie wymiary (grubość) pozwalają przypuszczać, że za 15-20 lat zwijane ekrany będą czymś zupełnie normalnym,
– oświetlenie – cienkie panele z jasną poświatą będzie można wieszać na ścianach jak tapety czy obrazy, a nawet owijać wokół słupów informacyjnych.
Póki co największą przeszkodą na drodze do ziszczenia tych wizji są koszty produkcji. Te spadają jednak systematycznie wraz z rozpowszechnianiem się OLED-ów oraz usprawnianiem procesów technologicznych.