niedziela, 19 maja
Shadow

Eyeborg – kamera w protezie oka

Jakiś czas temu Szymon pisał o Filmowcu, który chciał nakręcić film używając kamery umieszczonej w protezie oka. Okazuje się, że ukończenie prac nad miniaturowym “gadżetem” jest bardzo blisko i wiemy już czego Rob użyje aby go zrealizować.

kamera w okuFilmowcowi – Robowi Spence’owi (36 lat) pomaga jego przyjaciel, inżynier i fotograf – Kosta Grammatis, oraz ekipa, okulistów, inżynierów i wynalazców. Celem projektu Eyeborg jest stworzenie sztucznego oka, które będzie mogło nagrywać i transmitować filmy dosłownie z oczu bohatera.
Sam pomysł nie jest ani nowy ani specjalnie skomplikowany, jednak pomimo pozornej prostoty wymaga zastosowania naprawdę zaawansowanej technologii. Jak łatwo się domyślić największe wyzwanie to znalezienie odpowiednio małych części.

1,5 mm kwadratowego. Pojęcie o jej rozmiarach daje zdjęcie widoczne na początku tekstu.
Nagrane obrazy będą transmitowane za pomocą nadajnika RF wielkości czubka ołówka wprost do pamięci umieszczonej w plecaku. Do zasilania kamery zostanie użyta bateria litowo-polimerowa umieszczona w protezie oka.

Na razie czekam na rezultat prac Roba, który aktualnie zajmuje się tworzeniem dokumentu na temat projektu Eyeborg. Kto wie, może po zakończeniu prac Rob podzieli się ich owocem z Tanyą Vlach – artystką, która apelowała do blogerów o pomoc w stworzeniu podobnej miniaturowej kamery.

Brak oceny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.