niedziela, 21 kwietnia
Shadow

„Inteligentne” zamki – aktualizacja z opłakanymi skutkami

Inteligentne domy podłączone do sieci są coraz bardziej popularne. A co za tym idzie tarze i zamki podłącza się do instalacji. Wszystkie urządzenia na owe czasy raz na jakiś czas podlegają aktualizacji oprogramowania. Po aktualizacji zamków firmy Lockstate czekała nas niemiła niespodzianka. Zamki RemoteLock LS6i przestały częściowo lub całkowicie działać po wadliwej aktualizacji oprogramowania. Problem okazał się szczególnie uciążliwy dla osób wynajmujących domy i mieszkania w systemie AirBnB.
RemoteLock LS6i można bowiem otworzyć za pomocą fizycznego klucza, kodu PIN lub WiFi. Jako, że zamek ten daje takie możliwości, wiele osób wynajmujących swoje nieruchomości korzysta z tego rozwiązania, by dać wynajmującym dostęp bez konieczności przekazywania im fizycznych kluczy. Wspomniane zamki pozwalają właścicielowi na wygenerowanie tymczasowego kodu dostępu, co jest niewątpliwie bardzo wygodnym rozwiązaniem, że po wygaśnięciu umowy nie ma możliwości wejść do mieszkania.

„I tutaj pojawił się poważny problem. Około 500 osób straciło możliwość otwarcia drzwi wynajmowanej nieruchomości. Co prawda firma Lockstate twierdzi, że wystarczy tylko zainstalować nowe oprogramowanie, ale niektórzy z użytkowników wspomnianego zamka informują, że musieli go zdemontować i wysłać do producenta.”

Źródło: myce.com

5/5 - (1 ocena/y)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.