sobota, 13 kwietnia
Shadow

Konkurs na opracowanie bezzałogowego systemu powietrznego oraz morskiego

Ministerstwo Obrony Narodowej wspólnie z wojskowymi uczelniami wyższymi WAT (Wojskową Akademią Techniczną), AMW (Akademią Marynarki Wojennej), LAW (Lotniczą Akademią Wojskową) oraz AWL (Akademią Wojsk Lądowych) – organizują konkurs na opracowanie jak i realizację projektu bezzałogowego systemu powietrznego (BSP) oraz bezzałogowego systemu morskiego (BSM) na potrzeby Wojska Polskiego. konkurs dron wojsko

Konkurs skierowany jest do podchorążych oraz cywilnych studentów jak i doktorantów uczelni wojskowych. Wartość nagrody głównej w obu kategoriach – bezzałogowego systemu powietrznego i bezzałogowego systemu morskiego wynosi po 50 tys. zł.

„Ogłoszony dziś konkurs ma na celu przede wszystkim opracowanie i realizację projektów bezzałogowych systemów, a także wspieranie, i rozwój potencjału badawczego. Jednym z pozostałych celów jest zwiększenie zainteresowania studentów i doktorantów uczelni wojskowych w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań na rzecz bezpieczeństwa i obronności państwa.
Projekty BSP/BSM będą oceniane pod kątem możliwości śledzenia i rozpoznania celu, możliwości bojowych, możliwości monitoringu terenu oraz możliwości określonych pomiarów, np. poziomu zanieczyszczenia.” Rozstrzygnięcie konkursu, który składa się z II etapów nastąpi 8 czerwca 2021 roku (I etap do 31.01.2021 r., II etap 14.02.2021 r.).

***
Jednym z priorytetów Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej jest większe wykorzystanie potencjału polskich naukowców na rzecz Wojska Polskiego i polskiego przemysłu obronnego. W Ministerstwie Obrony Narodowej trwają prace nad dokumentem określającym cele i kierunki badań naukowych na potrzeby obronności państwa w perspektywie 15-letniej. Dokument przewidywać ma wykorzystanie potencjału nie tylko resortu obrony narodowej, ale również polskich naukowców, krajowych podmiotów naukowo-badawczych, kluczowych dla opracowania technologii na potrzeby Wojska Polskiego.

W 2020 roku szef MON powołał Departament Innowacji, którego jednym z zadań jest inicjowanie i tworzenie mechanizmów wsparcia polityki innowacyjności w środowisku naukowo-badawczym resortu, w tym organizacja konkursów mających na celu wsparcie działalności naukowo-badawczej.
Regulamin konkursu https://www.gov.pl/attachment/02e79589-fc76-4717-96d1-45943475543b
Więcej do poczytania na https://kariera.wat.edu.pl/konkurs-mon/
Źródło: www.gov.pl

4/5 - (1 ocena/y)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.