wtorek, 16 lipca
Shadow

Lampy halogenowe mają zniknąć z rynku

Proekologiczna dyrektywa UE  związana z techniką oświetleniową jest kontynuowana, najpierw zniknęły z rynku zwykłe żarówki a teraz czas na halogeny. Już od 1 września na terenie UE obowiązuje zakaz produkcji i wprowadzania do obrotu bezkierunkowych lamp halogenowych oczywiście mowa tu o tych zasilanych napięciem sieciowym.

zarowka na kablach wycofywane

Nie będzie to drastyczne wycofywanie halogenów, bowiem podobnie jak w przypadku innych etapów dyrektywy w sprawie „ekodebilizmu”. Nie ma ty mowy o zakazie handlu lampami halogenowymi. Dzięki czemu dla nas oznacza to, że nadal dozwolona będzie sprzedaż zapasów producentów, jak również towarów, które obecnie znajdują się w obrocie.

Obecnie zakaz obejmuje standardowe lampy halogenowe jak i żarówki halogenowe. Większość na obecną chwilę można bez problemu zastąpić diodami LED. Na obecną chwilę nawet barwa światła diod LED nie jest problemem, dzięki obecnej technologii można uzyskać temperaturę barw wynoszących około 2200 K.

Zapewne jak i ze zwykłymi żarówkami dalej będą dostępne tylko jako źródła światła specjalistycznego zastosowania np. do warsztatów samochodowych.

5/5 - (2 ocena/y)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.