środa, 24 lipca
Shadow

Linux 5.5 wydany z wieloma ulepszeniami

Linus Torvalds właśnie wydał Linux 5.5 w wersji stabilnej. Podczas gdy w tym tygodniu pojawiły się obawy, że cykl wydania Linux 5.5 może zostać przedłużony ze względu na przestoje występujące w okresie świąt Bożego Narodzenia jak i Nowego Roku, Linus zdecydował się dziś na wydanie jądra 5.5 zgodnie z harmonogramem.
Maskotka Linuxa TUX
Linux 5.5 wprowadza wiele zmian, w tym obsługę Raspberry Pi 4, podkręcanie procesorów graficznych AMD Navi, obsługę nowych i nadchodzących platform Intel, domyślnie włączając stronicowanie na 5 poziomach, sterownik temperatury dysku NVMe, który jest wygodny i lepszy niż obecne narzędzia dal użytkownika, obsługaę Wake-On-Voice dla Chromebooków, KUnit do testowania jednostek w jądrze i wiele więcej.

Patrząc w przyszłość, teraz jądro Linuksa 5.6 jest właśnie otwarte. Linux 5.6 ma być spektakularnym wydaniem ze zmianami, począwszy od dodania WireGuard, wstępnej obsługi USB4, ulepszeń sieci, wielu nowych sprzętów i wiele innych. Z kolei Linux 5.6 powinien zostać wydany w kwietniu, ale zbyt blisko dla Ubuntu 20.04 LTS, dlatego też nadchodzące wydanie Ubuntu Linux prawie na pewno będzie oparte na jądrze 5.5.

Torvalds ma kryptonim Linuksa 5.5 pod tytułem „Kleptomaniac Octopus”. Jego krótkie ogłoszenie prasowe można przeczytać na stronie lore.kernel.org .

5/5 - (1 ocena/y)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.