LuckFox Pico jest to mała płytka oparta na Rockchip RV1103 Cortex-A7 i SoC kamery RISC-V AI oferująca również port Ethernet w dłuższej wersji PCB o nazwie LuckFox Pico Plus.
Obie wersje zostały wyposażone w 64 MB pamięci RAM (najwyraźniej wbudowanej w RV1103), gniazdo kart microSD, złącze kamery MIPI CSI, port USB typu C do zasilania i kilka portów GPIO, I2C, UART.
Specyfikacje LuckFox Pico i Pico Plus:
- SoC – Rockchip RV1103 z procesorem Arm Cortex-A7 @ 1,2 GHz, rdzeń RISC-V, 64 MB DDR2, 0,8 TOPS NPU, 4 M przy 30 fps USP
- Slot na kartę microSD
- Tylko LuckFox Plus – 1Gbit (128MB) SPI flash (W25N01GV)
- Kamera – MIPI CSI
- Sieć ( tylko LuckFox Pico Plus ) – port 10/100M Ethernet RJ45
- USB – port USB 2.0 typu C
- Rozszerzenie – 2x 20-pinowe nagłówki z maksymalnie 24x GPIO, 18x PWM, 4x UART, 1x SPI, 2x I2C, 2x ADC, 5V, 3.3V i GND
- Różne
- dioda LED,
- przycisk rozruchu,
- złącze mikrofonu
- sieci Ethernet ( LuckFox Pico Plus).
- Zasilanie – 5V poprzez port USB-C
- Wymiary
- LuckFox Pico – 51 x 21 mm
- LuckFox Pico Plus – 72 x 21 mm
Rockchip RV1103 obsługiwany jest przez lekką wersję Linux Busybox, który uruchamia się bezpośrednio z karty microSD na płycie Pico i z pamięci flash SPI na płycie Pico Plus. LuckFox zawiera instrukcje dotyczące rozpoczęcia, łącza do obrazów, schematy w formacie PDF oraz dalsze informacje na wiki . Obraz VirtualBox z zestawem narzędzi systemu Linux i próbką kodu jest dostępny dla użytkowników systemu Windows, ale dostęp do zestawu SDK można również uzyskać w serwisie GitHub .
LuckFox przewiduje, że płytka znajdzie szerokie zastosowanie w urządzeniach typu Smart Home czy w automatyce przemysłowej, robotach i dronach, inteligentnych urządzeniach monitorujących opartych o IA.
Płyty LuckFox Pico i LuckFox Pico Plus można nabyć na ali na moment pisania wpisu od 46 zł lub bezpośrednio na stornie luckfox