niedziela, 21 lipca
Shadow

Mini mostek I2C

Excamera Labs wprowadziła na rynek prosty mostek I2CMini USB-to-I2C został wyceniony na 17 USD.  Został tak zaprojektowany aby działać prawidłowo z systemem Linux, Mac lub Windows za pośrednictwem portu micro-USB.

Płytka ma wymiary 18x18mm, posiada 4-stykowy (0,1 cala) nagłówek, który umożliwia bezpośrednie lutowanie w celu podłączenia do urządzeń peryferyjnych. Posiada również zintegorowane złącze kompatybilne z Sparkfun Qwiic do podłączania modułów Qwiic działających po I2C.

I2CMini jest dostarczane z oprogramowaniem open source I2CDriver, wraz z graficznym interfejsem użytkownika, interfejsem wiersza poleceń i przykładami w języku Python.  Excamera zauważa, że ​​urządzenie „szczególnie dobrze nadaje się do aplikacji takich jak IoT i drony, czysto oddzielając SBC od magistrali I2C”.

Port micro-USB jest podłączony do standardowego układu szeregowego FTDI USB, „więc nie trzeba instalować żadnych specjalnych sterowników”, mówi Excamera. Istnieje również zasilacz 3,3 V dla urządzeń peryferyjnych I2C. Podobnie jak I2CDriver, istnieją programowalne rezystory pullup dla podwójnych linii I2C, które obsługują trwałe transfery przy 400 kHz i 100 kHz.


Oprócz samej płytki I2CMini za 17 USD, który zawiera kabel Qwicc, dostępny jest również pakiet I2CMini Expert o wartości 43 USD, który zawiera 3 x płyty I2CMini z kablami, a także 6 x modułów I2C i 2 płyty prototypowe. Moduły I2C 18 x 18 mm obejmują akcelerometr, kompas 3D, czujnik temperatury, potencjometr, kolorową diodę LED oraz 2-cyfrowy, 7-segmentowy wyświetlacz.

I2CMini będzie dostępne Crowd Supply do 16 stycznia 2020 r., Zaczynając od 17 USD z bezpłatną wysyłką do USA oraz z wysyłką na całym świecie za 12 USD . Więcej informacji można znaleźć na stronie I2CMini Crowd Supply, a więcej może ostatecznie pojawić się na stronie Excamera Labs

 

5/5 - (1 ocena/y)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.