środa, 24 lipca
Shadow

Minirouter – Raspberry Pi Compute Module 4

Od premiery Raspberry Pi CM4 pojawiło się już sporo platform sprzętowych, jednak w większości przypadków dostarczana jest tylko płyta bazowa a z resztą musimy poradzić sobie sami.

Jedną z tych płyt jest „Dual Gigabit Ethernet Carrier Board ” firmy Seeed Studio, jak już nam sama nazwa wskazuje, oferuje dwa porty Gigabit Ethernet, a także dwa porty USB 3.0 i port micro HDMI.  Obecnie firma zaprojektowała obudowę PC/ABS z pokrywą ze stopu aluminium, która działa jak radiator, aby schłodzić modułu RPi CM4.

Specyfikacja płytki rozszerzeń:

Specyfikacja Detale
Sieć Podwójne złącze Gigabit Ethernet
USB 3.0 do GbE
(most Gigabit Ethernet)
Microchip LAN7800
USB 2 x porty USB 3.0
1 x złącze 9-pinowe USB 3.0
Magazynowanie Gniazdo kart Micro-SD (system ładowania obrazu dla wersji bez eMMC
Kamera 1 x złącze MIPI CSI
Wyświetlacz 1 x złącze MIPI DSI
1 x złącze Micro HDMI
ZKP Interfejs dla I2C i SPI
Chłodzenie Złącze zasilania wentylatora
Moc 5V/3A przy użyciu portu USB typu C
Zakres temperatur przemysłowych LAN7800 -40°C do +85°C
Wymiary 75x64x21mm
Waga 43g

Obecnie można nabyć cały komplet wraz z obudową jako miniroutera Raspberry Pi Compute Module 4 poniżej cała specyfikacja:

  • SoM – Raspberry Pi CM4 z maksymalnie 8 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci flash eMMC, dwuzakresowym WiFi 5 i modułem Bluetooth 5.0; wymienny przez dowolny moduł Raspberry Pi Compute 4
  • Pamięć – gniazdo kart MicroSD (dostępne tylko z modułem RPi CM4Lite)
  • Wyjście wideo — port Micro HDMI 2.0 do 4Kp60
  • Łączność — dwa porty Gigabit Ethernet RJ45 z jednym zaimplementowanym przez Broadcom BCM54210PE PHY, a drugim przez kontroler LAN7800 USB 3.1 na Ethernet (przez mostek PCIe na USB 3.0)
  • USB – 2x porty USB 3.0
  • Różne – przycisk Reset
  • Zasilanie – 5V/3A przez port USB-C
  • Wymiary – Płyta nośna: 75 x 64 x 21mm; obudowa : 101 x 73 x ~32 mm

W dolnej części obudowy znajdują się gumowe nóżki do umieszczenia routera na biurku, a także otwór w kształcie dziurki od klucza do pionowego lub poziomego montażu na ścianie, a także 3 otwory montażowe do montażu na szynie DIN.

Podkładka termiczna jest przyklejona do małej metalowej płytki przymocowanej do pokrywy ze stopu aluminium w celu odprowadzenia ciepła z procesora Broadcom BCM2711 i zapewnienia płynnej pracy systemu nawet przy dużym obciążeniu. Chociaż obudowa jest wykonana z tworzywa sztucznego, metalowa osłona może potencjalnie stłumić sygnały WiFi/Bluetooth. Możesz zamówić to wszystko w przedsprzedaży za 149 USD plus koszty wysyłki z przewidywaną dostępnością około 20 sierpnia. Jednak już podobne konstrukcję są na rynku np. NanoPi R4S

5/5 - (1 ocena/y)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.