piątek, 24 maja
Shadow

Niedrogi dron oparty o ESP32

Firma Circuit Digest opracowała niedrogiego drona sterowanego przez ESP32. Aby uprościć cały projekt oraz obniżyć koszty, dron wykorzystuje płytkę PCB jako ramę nośną. Nawet samo podwozie zostało wykonane z PCB i lutowane w orientacji pionowej do płyty głównej.

drone esp32

Dzięki PCB faktowi wykonania mini drona z samego PCB i oparciu go o ESP32 można go zbudować za około 1000 rupii ~12 dolarów amerykańskich. Według filmu demonstracyjnego/filmu wyjaśniającego typowy dron może kosztować rzędu 6000 rupii ~72 USD, chociaż teoretycznie cena może być znacznie wyższa. Oprócz przemyślanej konstrukcji PCB, wybór ESP32 pozwala na obniżenie kosztów BOM i stosunkowo prosty montaż. Moduł wraz z oprogramowaniem sprzętowym ESP-drone firmy Espressif sam zajmuje się przetwarzaniem danych oraz zapewnia komunikację i kontrolę za pośrednictwem wbudowanych funkcji Wi-Fi. Zaimplementowano także szereg innych układów, w tym kontroler USB-UART CP2102N, ładowarkę litowo-jonową TP4056 i moduł IMU MPU6050 do wykrywania orientacji.

dron esp32 pcb

Do sterowania drenem wykorzystywana aplikacja, co jeszcze bardziej upraszcza konstrukcję urządzenia i koszty materiałów (o ile nie liczymy kosztu samego telefonu). Więcej informacji na temat kompilacji można znaleźć w jej opisie , a kod i pliki projektu są dostępne w serwisie GitHub .

5/5 - (3 ocena/y)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.