sobota, 20 lipca
Shadow

Nowa technologia produkcji diod LED

Naukowcy z Narodowego Instytutu Standaryzacji i Technologii, Uniwersytetu Maryland oraz Uniwersytetu Howarda opracowali technologie tworzenia miniaturowych wysokowydajnych diod LED.

Można ich używać w różnego rodzaju nanotechnologiach, w tym także przechowywaniu danych. Proces produkcji opisany przez NIST oznacza duży krok w kierunku produkcji nano-diod LED. W porównaniu do podobnych produktów przedstawianych w przeszłości, ogromna zaleta nowej technologii jest dużo krótszy czas produkcji.

Diody, do których produkcji użyto azotku galu, emitują głównie światło ultrafioletowe o długości fali 365 nm. Naukowcy sugerują, ze te właściwość można wykorzystać w medycynie, komunikacji optycznej oraz przyszłych technologiach przechowywania danych. Ponadto, emisja światła widzialnego jest tyle wysoka, że diody mogą być wykorzystane również jako źródło oświetlenia.

Naukowcy poinformowali, że wyprodukowano i przetestowano ponad 40 tych diod. Wszystkie charakteryzowały się podobnymi właściwościami i stabilnością.

tgdaily.com

Brak oceny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.