środa, 24 lipca
Shadow

Odszedł pionier mikroprocesorów Victor Poor

W wieku 79 lat odszedł pionier mikroprocesorów, Victor Poor. Powodem jego śmierci był rak trzustki z którym od pewnego czasu borykał się Victor. Oprócz wkładu w microprocesory Poor miał spory wpływ na rozwój obecnego bezprzewodowego radia.victor poor Victor Poor urodził się 12 lipca 1933 roku w Los Angeles. Mając lat 19 wstąpił do Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Stamtąd po trzech latach przeniósł się do San Diego by móc szkolić się w programowaniu komputerów. Po zaledwie roku nauki programowania napisał swój pierwszy własny program.

Po przeniesieniu się do Maryland Victor Poor rozpoczął pracę w Frederic Electrincs nad adaptacja maszyn radiotelekomunikacyjnych, które mogły by wysyłać dane bezprzewodowo. W 1969 roku razem z Harry Pyle stworzył pierwszy mikroprocesor 4004. Poor pracując w Intelu miał swój udział podczas tworzenia pierwszego na świecie 8 bitowego procesora Intel 8008, a także przy puźniejszych 8086 oraz 8088. Model programowy procesora 8008 stał się podstawą do opracowania terminalu Datapoint 2200 i zapewnił firmie Datapoint przewagę konkurencyjną o całą generację, do momentu wprowadzenia na rynek komputera IBM PC/AT.

Intel 8008

Victor Poor na emeryturę przeszedł w 1994 roku oddając się swojej pasji czyli żeglowaniu. Z ciekawostek warto wspomnieć, że to Poor stworzył oprogramowanie do amatorskiego radia, które wysyła oraz odbiera informacje wykorzystując Internet a było to już w 1985 roku.
Źródło: techspot.com / informacja prasowa

Brak oceny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.