czwartek, 18 lipca
Shadow

Oracle zaprezentowało superkomputer z 1060 Raspberry Pi

Na Oracle OpenWorld 2019, a dokładnie w dziale Oracle Code One. Firma zaprezentowała coś wyjątkowego, mianowicie klaster oparty o 1060 Raspberry Pi 3 B +. Został nazwany  superkomputerem Raspberry Pi. Była możliwość sprawdzenia klastra, który było wyjątkowo fajnie zintegrowany i z niedrogimi komponentami. Przy budowie wykorzystano druk 3D, całe rozwiązanie pracuje pod dystrybucją Oracle Autonomous Linux.

Zapewne zastanawiacie się, dlaczego zainstalowano 1060 Raspberry Pi 3B +, a nie na przykład 1024. Ograniczeniem okazała się rzecz prozaiczna fizyczne wymiary rozwiązania. Padło również pytanie, dlaczego RaspberryPi 3B + zamiast wirtualizacji istniejącego serwera Arm. Odpowiedź brzmiała krotko i zwięźle ” duży klaster jest fajny i koniec”.

Wszystkie Maliny podłączane są do przełączników Ubiquiti UniFi 48. Każdy ze Switch jest połączony przez łącze SFP + 10GbE. Zasilanie nie zostało doprowadzone poprzez PoE. Ta funkcja ułatwiła by układanie kabli, ale powiedziano nam, że w tej wersji ilość wydzielanego ciepła jak i energiawraz z kosztem nakładki PoE była zbyt duża. Aby ułatwić sobie życie Zamiast tego rozwiązanie wykorzystano szereg zasilaczy USB, może więcej kabli jednak ekonomicznie wyszło taniej.

Jednostkę centranlną w tym przypadku stanowi serwer Supermicro 1U Xeon firmy Oracle, który zarządza całą siecią systemów.

Wiadomo, że superkomputer Oracle Raspberry Pi nie znajdzie się na liście Top500 super serwerów, ale uczy wielu podstawowych zasad tworzenia klastra. To fajna maszyna, którą firma prezentuje na Oracle OpenWorld 2019 wzbudziła nie małe zainteresowanie.

Źródło: servethehome.com

 

5/5 - (1 ocena/y)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.