PicoProjektor o rozdzielczości 800×600

To jeszcze nie Full HD, a nawet nie HD Ready. Ale krok w odpowiednim kierunku. Kieszonkowy projektor P2 firmy AAXA Technologies wyświetla obraz o rozdzielczości 800×600 przy rozmiarach fizycznych urządzenia zaledwie 11 x 5,8 x 2,5 cm i wadze 260 gramów.

Projektor pozwala na wyświetlenie obrazu o maksymalnej przekątnej równej 80 cali. Obraz ma jasność 33 ANSI lumenów, jasność 1000:1 więc szału nie ma. Ale pamiętajmy, że to 80 cali wyjętych z kieszeni. Złącze VGA obsłuży sygnał w 1280 x 720 pikseli, a 3,5 milimetrowy “jack” pozwoli na podłączenie projektora do odtwarzacza multimedialnego czy przenośnej konsoli. Wbudowany głośnik zapewni dźwięk, a pilot wygodę. Jest też 1 GB własnej pamięci i wejście na karty microSD. Te ostatnie przydadzą się podczas odtwarzania multimediów w formatach: MP4, MP3, AVI, JPG i WMV. Niestety podstawowa bateria wytrzymuje tylko 33 minuty.
Dostępne jest menu w języku polskim.
Jestem wielkim fanem takich gadżetów. Mówię “gadżetów” bo póki co trudno brać je na poważnie. 350 dolarów za taką zabawkę, to jednak dość dużo. Ale możliwości techniczne rosną, a ceny będą spadać. Podobnie jak rozmiary, które już teraz robią wrażenie.

Post Author: swistak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.