poniedziałek, 24 czerwca
Shadow

Platforma chmurowa EasyDK Open Source dla Raspberry Pi 3/4

Francuski startup MMPhygital opracował platformę chmurową OpenDK (Easy Digital Key) EasyDK (Easy Digital Key) zaprojektowaną dla Raspberry Pi 3 i 4 SBC, która umożliwia użytkownikom zarządzanie i przeglądanie treści multimedialnych z pamięci lokalnej lub z chmury (2 GB za darmo) .

Rozwiązanie działa jako centrum multimedialne z interfejsem zapewniającym dostęp do filmów, strumieniowego przesyłania wideo i zdjęć, ale można także wyświetlać dokumenty, takie jak pliki pakietu Microsoft Office lub prezentacje PDF.

Inne funkcje obejmują:

  • Dynamiczny wyświetlacz – zdalnie zarządzaj siecią podłączonych ekranów (podobny do rozwiązania Digital Signage)
  • Biuro zdalne – Połącz się ze zdalnym komputerem za pomocą wtyczki AnyDesk
  • Zarządzanie chmurą – kontroluj EasyDK zdalnie za pomocą platformy chmurowej w celu wdrażania multimediów, automatycznego uruchamiania treści itp.
  • Pilot zdalnego sterowania BLE / IP – Używaj smartfona jako pilota Bluetooth lub IP
  • Bezprzewodowy zewnętrzny dysk twardy
  • Bezpieczny punkt dostępu do Internetu – Wdróż punkt dostępu Wi-Fi lub 4G z płyty Raspberry Pi.

Jeśli chcesz spróbować, możesz zainstalować oprogramowanie układowe EasyDK oparte na Raspbian na karcie Micro SD 16 GB. Możesz sprawdzić kod źródłowy, a zwłaszcza skrypt deploy.sh w ich repozytorium . Skrypt Deploy.sh instaluje kilka popularnych pakietów dla sieci i Bluetooth, Chromium ze wsparciem DRM i firmowej wtyczki totemhome, pakiet AnyDesk, framework programistyczny interfejsu Flask Python itp.

Można go bezpłatnie przetestować korzystając z 2 GB przestrzeni na „IO Constellation” i maksymalnie 3 płytami Raspberry Pi z EasyDK, ale jeśli potrzebujesz więcej miejsca, dostępna jest większa obsługiwanych urządzeń oraz dodatkowe funkcje i obsługa pakietów Start i Professional. O ile mnie wzrok nie myli, ceny nie są podawane do wiadomości publicznej i musisz skontaktować się z firmą w celu własnej wyceny, Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.

5/5 - (1 ocena/y)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.