wtorek, 16 kwietnia
Shadow

Raspberry Pi 4 – Benchmarki

Garść testów Raspberry Pi 4 testy pochodzą bezpośrednio z fundacji, nie wykonywałem ich ja (jeszcze). Linpack (test prędkości procesora)

Jest to syntetyczny test porównawczy opracowany pierwotnie dla superkomputerów. Jednak Linpack umożliwia nam spojrzeć jak daleko zaszła rodzina Raspberry Pi.

Speedometer 2.0 (test prędkości przeglądarki)

Speedometer 2.0 mierzy szybkość reakcji przeglądarki internetowej Chromium, uruchamiając aplikację internetową – listę rzeczy do zrobienia – i mierząc, ile razy aplikacja może zostać ukończona w każdej minucie. Tutaj wydajność zależy nie tylko od wydajności procesora, ale także od szybkości i pojemności pamięci – test okazał się zbyt duży dla Raspberry Pi A +.

Test Pamięci (Przepustowość pamięci)

Chociaż wiele obszarów testowych jest graniczanych przez szybkość procesora, są testy polegają na sprawdzeniu przepustowości pamięci (szybkości), z jaką dane mogą być zapisywane i odczytywane z pamięci RAM. W tym benchmarku narzędzie RAMspeed / SMP służy do pomiaru przepustowości odczytu i zapisu dla 1 MB bloków w megabajtach na sekundę MB/s.

Python GPIO Zero

Test ulokowany gdzieś pomiędzy testem syntetycznym a rzeczywistym, biblioteka Python GPIO Zero służy do włączania i wyłączania pinów GPIO tak szybko, jak to możliwe, podczas gdy licznik częstotliwości mierzy szybkość przełączania w kilohercach (kHz). Ten test jest zwiększany przez szybkość procesora.

Kompresja plików

Przykład obciążenia rzeczywistego, ten test porównawczy pobiera plik i kompresuje go za pomocą algorytmu bzip2 i mierzy czas, który był potrzebny do wykonania zadania. W przypadku modeli Raspberry Pi z więcej niż jednym rdzeniem przetwarzającym – rodziną Raspberry Pi 2 i 3 oraz Raspberry Pi 4 – test jest uruchamiany po raz drugi przy użyciu wielowątkowego lbzip2.

Przepustowość pamięci USB

Raspberry Pi 4  posiada już dwa porty USB 3.0 które oferują ogromne zwiększenie przepustowości, co ma duży wpływ na wydajność zewnętrznych urządzeń pamięci masowej. W tym przypadku dysk półprzewodnikowy (SSD) jest podłączony za pośrednictwem adaptera USB, a średnia przepustowość odczytu i zapisu mierzona w megabajtach na sekundę.

Test sieci LAN (Ethernet)

Podczas gdy w Raspberry Pi 3 Model B + pojawił się Gigabit Ethernet, przepustowość Raspberry Pi 4 jest pozbawiona wady współdzielonego kanału USB 2.0 do SoC. Przepustowość wszystkich modeli Raspberry Pi z wbudowanym portem Ethernet jest mierzona za pomocą narzędzia iperf3, pokazując średnią przepustowość sieci (w megabitach na sekundę) w kilku seriach.

Test sieci WLAN (WiFI)

W tym teście sieci bezprzewodowej zostało stworzone idealne środowisko Raspberry Pi zostało umieszczone w prostej linii od routera 802.11ac, laptop wykorzystuje iperf3 do pomiaru średniej przepustowości w kilku przebiegach został połączony kablowo z routerem. W przypadku modeli z dwuzakresowymi radiami 2,4 / 5 GHz test jest przeprowadzany na obu pasmach.

Pobór energii

Większa wydajność standardowo oznacza większe zużycie energii, w tym teście każdy model Raspberry Pi ma obciążony procesor, ma również podłączony wyświetlacz HDMI oraz klawiatura i mysz USB. Maksymalny pobór mocy w watach jest mierzony przy gniazdku.

Źródło : raspberrypi.org

5/5 - (2 ocena/y)

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.