czwartek, 18 lipca
Shadow

Raspberry Pi 4 chłodzenie „ICE Tower” za 20 USD

Raspberry Pi 4 jest o wiele bardziej wydajny od wersji 3B+, jednak wraz z wzrostem wydajności idzie też wzrost temperatury. Niektórzy kombinowali już sami z chłodzeniem przykład mamy tu.

Sama fundacja Raspberry Pi pracuje nad ulepszeniem oprogramowania układowego w celu obniżenia temperatury jak i zużycia energii w najnowszym mikro pc, jednak jeśli chcesz mieć pewność, że malina pozostanie chłodna przez cały czas chłodzie ICE Tower z pewnością spełni swoje zadanie.

Jest on dopasowany do wersji Raspberry Pi 3 widoczne na zdjęciu powyżej, jednak Seeed Studio potwierdza, że jest w pełni kompatybilny z Raspberry Pi 4 i co najważniejsze ma obniżać  temperaturę maliny z 80° C do 40° C. Należy jednak nadmienić, że jest kompatybilny ze wszystkimi najnowszymi płytami Raspberry Pi, wszystko przez fakt, że montaż odbywa się na czterech otworach montażowych RPi, zasilany jest napięciem 5 V z GPIO.

Jako samo chłodzenie nie kosztuje za dużo, Seeed Studio przyjmującego obecnie zamówienia wstępne jest to za 19,90 USD plus koszty przesyłki, wysyłki planowane są na na 19 lipca tego roku.

Chłodzenie można kupić bezpośrednio w SeedStudio

5/5 - (2 ocena/y)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.