niedziela, 21 kwietnia
Shadow

reNEW – solarna ładowarka inna niż wszystkie

Solarną ładowarkę reNEW opisałabym jako urządzenie, którego powstanie zainspirowane było, być może, zasadą działania kompostownika ogrodowego oraz praktycznością naściennego pojemnika na zapasowe pudełka zapałek. Z tego miksu powstała ładowarka wielofunkcyjna, której podstawowym przeznaczeniem jest doprowadzanie do stanu używalności pustych baterii.

Oprócz tego zaś urządzenie:
– można stawiać w pozycji pionowej
– zawieszać na jakiejkolwiek gładkiej powierzchni (ładowarka na tylnej ściance ma przyssawki), np. na szybie okiennej
– kłaść poziomo,

w każdym z wymienionych przypadków dbając o to, by na fotoczuły panel umieszczony na tylnej ścianie obudowy padało światło słoneczne.
Baterie rozładowane umieszcza się w ładowarce, wsuwając je w obudowę od strony górnej. Od dołu obudowy wyciąga się zaś baterie naładowane. Oto cała filozofia. Tyle tylko, że w atrakcyjnej formie i praktycznym wydaniu. Ładowarkę wykonano z plastików ulegających biodegradacji oraz wyścielono i obszyto naturalnym, wełnianym filcem.

reNEW jako atrapa fotografii na biurko, reNEW jako zawieszka na okno, reNEW wreszcie jako przyjemne w dotyku urządzenie – podoba mi się ten koncept. Twórcami ładowarki są: Tracy Subisak, Donn Koh & Herlinda. Niestety, nie ma żadnych informacji kiedy i gdzie pojawi się w sprzedaży…

Brak oceny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.