wtorek, 16 kwietnia
Shadow

Rosja blokuje rozwój 5G w Polsce

Wdrożenie technologia 5G w Polsce nie może obecnie ruszyć, wszystko przez Rosję która nie chce zwolnić odpowiedniej częstotliwości.
Sieć 5G
Jak pisze „Rzeczpospolita”, mimo, że Rosja obiecała uwolnić częstotliwości  700 MHz potrzebnej do wdrożenia 5G, nadal jednak tego nie zrobiła. W sytuacji gdy częstotliwość nie zostanie uwolniona zakłócenia mogą występować nawet do 300 km od granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Dlatego Polski rząd chce poprosić Komisję Europejską, by włączyła się w proces negocjacje z Rosją.

Nie ma co ukrywać technologia 5G to przyszłość konkurencyjnej gospodarki. Nowy standard ma być szybsza niż obecnie stosowane 4G LTE i zapewnić transfer danych sięgający do 10 Gb/s i więcej.

Już jakiś czas temu Unia Europejska postanowiła, że będzie ją rozwijać 5G, i w 2020 r. w każdym państwie członkowskim co najmniej  jedno duże miasto ma być pokryte zasięgiem siecią 5G. Do 2025 roku ma być dostępne już we wszystkich dużych miastach jak i wzdłuż ważnych szlaków komunikacyjnych. Jednak żeby to osiągnąć,  najpierw na potrzeby nowej technologii musi zostać uwolnione pasmo częstotliwości 700 MHz. I to nie tylko w danym kraju, ale też w krajach ościennych i tu właśnie jest problem.
Źródło: rzeczpospolita

5/5 - (1 ocena/y)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.