niedziela, 14 lipca
Shadow

Siemens SIMATIC IOT2020 – brama kompatybilna z Arduino

SIMATIC IOT2020 jest to inteligentna brama dostarczana przez Siemensa została zaprojektowana w taki sposób aby ułatwić konstruktorom jak i studentom proces kształcenia oraz przejście od mniejszych projektów IoT na skalę przemysłową.

Platforma jest zgodne z oprogramowaniem typu open-source, takimi jak środowisko Arduino czy Yocto dla Linux. Umożliwia nam to wykorzystać języki programowania wysokiego poziomu, takich jak Java, C++ jak i lubiany Python. Wbudowane interfejsy bramki IOT2020 można bez problemu dodatkowo rozszerzyć za pomocą nakładek stosowanych w Arduino jak i przy pomocy  znajdującego się na płytce złącza PCIe.

siemens simatic iot2040 int

IOT2020 zostąło upakowane w obudowę z klasą ochrony IP20 przeznaczoną do montażu na szynie DIN, posiada również najważniejsze certyfikaty przemysłowe takie jak CE, UL, CSA, RCM, EAC, KC, FCC. Układ IOT2020 został wykonany przy użyciu komponentów klasy przemysłowej, dzięki czemu będzie działać bez przestojów w najtrudniejszych warunkach. Wiele portów komunikacyjnych daje możliwość łatwego łączenia z innymi urządzeniami przemysłowymi takimi jak jednostki zasilające, napędy czy sterowniki PLC.

Należy pamiętać, że nie jest to nowość jednak warta uwagi gdyż nie jednemu się może przydać.

5/5 - (1 ocena/y)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.