niedziela, 21 lipca
Shadow

Stereofoniczny wzmacniacz słuchawkowy klasy G

Firma Toshiba Electronics Europe rozszerzyła swoją ofertę o energooszczędne, słuchawkowe wzmacniacze audio o nowy układ TC94B15WBG. wzmacniacz audio słuchwkowy tc94b15wbgJest to stereofoniczny wzmacniacz klasy G wyposażony w interfejs I²S. Zapewnia znacznie większą sprawność od wzmacniaczy pracujących w klasie AB przy porównywalnych zniekształceniach, a równocześnie nie wymaga dużych filtrów typu LC wymaganych w przypadku wzmacniaczy zbudowanych w klasie D.
Cechą charakterystyczną wzmacniacza jest praca z niskim napięciem zasilania, przy równoczesnej możliwości zwiększenia zakresu dynamicznego po pojawieniu się dużego sygnału wejściowego.
Projektując TC94B15WBG położono nacisk na maksymalne ograniczenie liczby komponentów zewnętrznych i powierzchni płytki drukowanej. Układ zawiera własną przetwornicę DC-DC, dzięki czemu może współpracować bezpośrednio z baterią. Ponadto, został wyposażony w przetwornik C/A delta-sigma z filtrem dolnoprzepustowym i układ regulacji wzmocnienia (z funkcją wyciszania), którego zakres wynosi od -63 dB do 0 dB w 32 krokach. Nie wymaga stosowania wyjściowych kondensatorów eliminujących składową stałą. Jest produkowany w obudowie WCSP-20 o powierzchni 2,43 x 2,03 mm.

Parametry znajdują się w tabeli poniżej:

Źródło: toshiba.co.jp

Brak oceny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.