sobota, 13 lipca
Shadow

Sterownik taśm LED RGB z ESP8266 z 24-pinowym złączem ATX

Adrian McEwen opowiedział podczas FOSDEM 2021 o swojej płytce sprzętowej Open Source ESP8266 „My Baby’s Got” ESP8266 zasilanej …. ładowarką USB czy Bateria ? Odpowiedział chyba sobie żartujecie.
Zamiast tego płyta ESP8266 została wyposażona w złącze ATX, które przyjmuje standardowy zasilacz spotykany w komputerach stacjonarnych. Ma na pokładzie ESP8266, który łączysz się z siecią Wi-Fi, aby skonfigurować wszystkie rodzaje dostępnych wzorów i kolorów, a nawet podłączyć go do innego oprogramowania przez Internet w celu zdalnego sterowania.

My Baby's Got ESP8266

Sama płytka kontrolera, zawiera prawie wszystko, co potrzeba jedyne co należy dodać to:

  • Standardowy zasilacz ATX PC
  • Pasek diod RGB. Dowolny 5V Neopixel / WS2812 / APA102 będzie działał.

Zasilacz do o mocy 500W będzie w stanie zasilić nawet do 500 lampek, mowa tu oczywiście o porządnych zasilaczach a nie tylko z namalowanym napisem „500W”.  Płyta jest wstępnie zaprogramowana z oprogramowaniem WLED typu open source, dzięki czemu konfiguracja jest tak łatwa, jak i szybka. Jednak gdy nie odpowiada ci te rozwiązanie bez problemu na płycie znajduje się złącze do programowania, który umożliwia aktualizację oprogramowania ESP8266 na takie jakie chcesz. Jeśli potrzebujesz dodatkowego sprzętu, wszystkie połączenia z samym modułem ESP8266 są wyprowadzone.

Samą płytkę już teraz można nabyć w tindie jednak na moment pisania cena wynosi 55$ (~207 PLN) + wysyłka.

5/5 - (1 ocena/y)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.