poniedziałek, 17 czerwca
Shadow

Superkomputery SGI

Superkomputery są różne i podłużne. Najważniejsze jest jednak to, że są potwornie wydajne i strasznie drogie. Jeśli jednak kogoś na to stać, to już teraz może sobie kupić taki komputer z 80 rdzeniami na pokładzie.

Nowe potwory wypuszcza na rynek firma SGI. Ich najnowszy desktop został oznaczony symbolem Octane III i dostępny jest w kilku konfiguracjach. Od razu ostudzę zapały hardcore’owych graczy komputerowych – to nie są komputery dla Was. Zdecydowanie bardziej kierowane są do osób, które potrzebują ogromnej mocy obliczeniowej (graficy komputerowi, laboratoria i inne…).

Pierwszy model, OC3-19DV1 w swoim wnętrzu ma 19 dwurdzeniowych procesorów Intel Atom 330 oraz aż do 76GB pamięci RAM. Możliwe jest też włożenie w niego czterordzeniowych układów Intel Xeon 3400. Szkoda tylko, że na dysku znajduje się tylko 1TB miejsca, ale to akurat nie problem, bo z łatwością można dołożyć dodatkowe twardziele.

Drugi model, OC3-10TY12 to już 20 czterordzeniowych procesorów Intel Xeon 5500 oraz 96GB pamięci RAM. Ofertę dopełnia PC oznaczony symbolem OC3-TY11 z zaledwie jednym procesorem Intel Xeon 5500 oraz kartą graficzną od nVidii (najprawdopodobniej chodzi o układy z serii Quadro).

Cena komputerów zaczyna się od 7995$ (za podstawową wersję).

Źródło : pcblog.pl

Brak oceny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.