czwartek, 18 lipca
Shadow

STMicro STM32WL to pierwsza na świecie SoR LoRa

W dobie obecnego wysycenia pasma w zakresie WiFI zakłócenia są wszechobecne. Jedną z głównych technologii w tym wyścigu jest LoRa.

Daleki zasięg, niska moc, niewielka powierzchnia montażowa, prostota i niesamowita społeczność LoRa pozwoliła znaleźć zastosowanie w różnych aplikacjach. Obecnie zyskując miano najlepszej technologi łączności LPWAN IoT.  STMicroelectronics, jeden z największych producentów półprzewodników, wierzy również w potencjał LoRa wraz z wprowadzeniem STM32WL, co czyni go pierwszym na świecie zintegrowanym z systemem LoRa .

Tradycyjne platformy z wbudowaną LoRa zazwyczaj wymagają oddzielnego układu MCU i różnych układów nadajnika-odbiornika LoRa, które są połączone razem w jednym pakiecie lub osobno. To niewątpliwie zwiększa złożoność projektu, rozmiar, a co najważniejsze koszty. STMicro ma nadzieję rozwiązać ten problem dzięki swojemu STM32WL SoC. To nowe urządzenie otwiera drzwi do oryginalnych aplikacji, umożliwiając prostsze, bardziej elastyczne, bardziej zintegrowane i bardziej energooszczędne projekty.

STM32WL SoC posiada zintegrowane zarówno mikrokontroler ogólnego przeznaczenia, jak i radio sub-GHz oparte na Semtech SX126x na tym samym układzie. STM32WL jest oparty na ultra-wydajnym MCU serii STM32L4 . SoC zawiera procesor Arm Cortex-M4 z cyfrowym procesorem sygnałowym (DSP) i modułem ochrony pamięci (MPU) pracującym z częstotliwością do 48 MHz. Pochodzi z 64 kB / 128 kB / 256 kB pamięci flash i do 64 kB pamięci RAM.

STM32WL SoC jest oparty na Semtech SX126x IP, zaprojektowany z podwójnymi trybami nadajnika dużej jak i niskiej mocy, obejmującymi cały globalny nielicencjonowany zakres częstotliwości sub-1GHz od 150 MHz do 960 MHz. Zintegrowane radio ma czułość do -148 dBm, z dwoma wbudowanymi wzmacniaczami mocy przy 15dBm i 22dBm maksymalnej mocy Tx. Radio obsługuje modulację (G) FSK, (G) MSK i BPSK

Źródło: https://newsroom.st.com/media-center/press-item.html/p4208.html

5/5 - (1 ocena/y)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.